fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z Řeže do Kralup nad Vltavou

Téměř celá trasa plyne pozvolně po proudu řeky Vltavy. Místy můžeme vystoupit do okolních skalnatých úbočí nad řekou. Zde se nám naskytnou pěkné výhledy po proudu i proti proudu řeky a do vnitrozemí. Na konci našeho putování v Kralupech nad Vltavou nás čekalo velmi milé setkání s hrdinou knih Jaroslava Haška, Josefem Švejkem, v podobě bronzové sochy sedící na lavičce s pejskem. Proč právě Švejk v Kralupech, to se našinec dozví z informace na víku poklopu. Tak pro takovou informaci se do Kralup určitě vyplatí vyrazit. Šťastnou cestu na výpravách vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha–východ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od turistického rozcestníku Řež železniční zastávka po červené turistické značce směrem na Kralupy nad Vltavou. Asi po 1,5 kilometru můžeme odbočit po neznačené stezce do kopce k jeskyni Drábovka a na rozhledy nad Vltavou. Pak sejdeme zpět k řece a pokračujeme dále do Kralup. Ve městě se červená setkává s modrou, po které dojdeme až na vlakové nádraží a vlakem se můžeme vrátit zpět do Řeže.

Jak daleko

12,5 km z bodu A do B

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.