fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Českým krasem z Litně do Litně

Putování Českým krasem a návštěva těch nejkrasovitějších míst, to je to pravé pro turistické gurmány. A já mám pocit, že zájem o Český kras neprávem klesá. Tamní hotely nikdo nenavštěvuje a lidé raději cestují stovky kilometrů, aby spatřili jiný, mnohdy rádoby exotičtější svět. Okruh, který jsme absolvovali, je plný pěkných míst, výhledů a připomínek naší historie. A tak nezbývá než vyrazit a seznámit se s nedalekou, nebo i vzdálenější historií tohoto bohem zapomenutého kraje nedaleko Prahy. I přes nevalné lednové počasí jsme si výletničení vážně užili. A to doporučuji všem, kdo mají pěší turistiku v oblibě.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Litně po zelené až do obce Tobolka. Zde na rozcestníku Tobolka pokračujeme po žluté až na Kodu.  Tady se žlutá potkává s modrou, po které doputujeme přes Korno zpět do místa startu – Litně.

Jak daleko

16 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností (v případě návštěvy lomů), turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.