Středočeský krajVšechny kraje

Z památníku Slivice do památníku Vojna Lešetice a ještě dál

Dnešní výlet procházel krajinou, kterou také kráčela naše nedávná, většinou pohnutá historie. Začínáme u památníku konce druhé světové války, u Slivice. V těchto místech probíhaly poslední boje již zmíněné války. Jen o kousek dál vidíme odvaly hlušiny z bývalých uranových dolů. Na těžbě se mimo jiných podíleli také političtí vězni. Ti byli vězněni v areálu Vojna, nedaleko obce Lešetice a pracovali v dolech. Dnes je zde památník. Pěkné výhledy jsou z vrcholu haldy, kam jsme neznačenou stezkou vystoupali a byl tu opravdu parádní výhled. Krásné počasí a zvláštní mraky přispěly k pěknému zážitku z celého turistiky stráveného dne. A nakonec přikládám recept na jednoduché jídlo s názvem grenadýr zde.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od památníku vítězství, kde se dá také parkovat, po žluté turistické značce k rozcestníku Pod Vojnou. Tady se napojíme na modrou. Tou pokračujeme až k zastávce autobusů Milín, Kamenná. Zde odbočíme vlevo a po silnici po které vede též cyklostezka 302 jdeme s malou odbočnou k rybníku a na vrch Stříbrník, abychom se případně vrátili na cyklostezku 302 a po ní se následně napojili na žlutou značku. Ta nás dovedla přes obec Milín zpět k památníku Vítězství u Slivice.

Jak daleko

15 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.