fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Tajemství ocelového Kladna

 

Když jsem vstoupil na kladenskou Naučnou stezku Vojtěšskou hutí, měl jsem pocit, jako když vstoupíte do Boubínského pralesa. Na základech rozpadající se a zanikající hutní výroby vznikají nové výrobní, skladovací a kulturně-sportovní projekty. Na některých místech se na staré napojuje nové, jinde jsou místa ponechána svému osudu a zanikají. A na pozadí toho všeho vyrábí elektrickou energii místní Kladenská elektrárna. Kout Kladna, který jistě stojí za prozkoumání a který dozajista jednou poskytne ucelenou historii kladenského regionu. Na zajímavou krátkou vycházku vás zve TuGu.

Kde

Okres Kladno, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

V ulici Huťská se napojíme na neznačenou Naučnou stezku Vojtěšskou hutí. Trasa nás má za pomoci pěti panelů provést areálem bývalé huti Koněv. Panely jsme objevili jen tři, a tak jsme oblastí spíše bloudili. Škoda jen, že slibně započatý projekt z roku 2009 tak nějak zaniká pod nánosem nových a moderních areálů a tak historii postupně zatlačuje.

Jak daleko

1,2 km Z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.