fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Podzimní Šance

 

Jak uvidíte i v tomto příspěvku, jsou na okraji Prahy místa krásná, která vybízejí k výletničení. Trasa není dlouhá a dá se zvládnout i za odpoledne všedního dne či víkendu. Šplháme do prudkého kopce až na samý vrchol do části hradiště Závist a do oblasti zvané Šance. Pozůstatky po činnosti Keltů jsou v lesích patrné na každém kroku, i když dnes se už jeví jen jako zarostlé valy a pahorky. Podzimní příroda a krásné výhledy do Břežanského údolí dávají této oblasti přírodní rezervace Šance jedinečnou atmosféru, na kterou jen tak nezapomenete. S přáním nezapomenutelnosti se tentokrát loučí TuGu.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Z oblasti Prahy-Zbraslav, Závist se vydáme po žluté turistické značce směrem Točná.  Po dosažení vrcholu u rozcestníku Šance odbočíme mírně vlevo a pokračujeme lesní stezkou. Těsně před hranicí obce Točná odbočíme vlevo a po dosažení asfaltové silnice zahneme po asi 150 metrech opět doleva a sestupujeme pěknou lesní cestou údolím  zpět do místa startu.

Jak daleko

Méně než 5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.