fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Vzhůru na Vladaře!

Krajina okolo Žlutic, to je krajina luk a pastvin, sadů, lesů, vod a strání s trochou historie. Nad tím vším dlí stolová hora vládnoucí svému okolí i počasí s příznačným názvem – Vladař. Když vrchol pokoříte v jarních měsících, spatříte plošinu porostlou travou a trsy prvosenek s podkresem modrých pomněnek. Prostě nádhera, která vám tu trochu potu dozajista vynahradí. Bývalo tu hradiště i pole, lidé tady hospodařili i bydleli, ale tomu je už dávno. Zbyly po nich jen valy a zídky z kamenů, z čediče. Dnes je místo navštěvováno turisty z širého okolí, tak proč je nenásledovat a tu krásu také nespatřit, vždyť jaro je tu v plné kráse. A když už toho krásna budete nabaženi, je tu pro vás naprosto jarní recept na galetku s rebarborou a mandlemi – zde.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Velkého náměstí ve Žluticích (kde lze též dobře zaparkovat) jdeme po červené turistické značce až na vrchol Vladař (vrchol 693 m.). Tady na červenou plynule naváže žlutá značka, po které se vydáme směrem k rozcestníku Nad Roklí a dále k rozcestníku Hradský Dvůr. Zde odbočíme doprava a žlutým místním značením se vrátíme zpět do Žlutic.

Jak daleko

14,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.