fbpx
Všechny krajeZe světa

Vzhůru na Mandelstein

 

S přáteli vyrážíme pokořit rakouskou příhraniční horu Mandelstein – 874 m nad mořem. Hora nemá v dějinách novověku příliš dobrou pověst. Avšak na vrcholu je dnes pěkná visutá plošina v podobě rozhledny s výhledem do širokého okolí Novohradských hor, Šumavy a do oblasti Třeboňské pánve až k elektrárně Temelín a možná ještě dál. My s expedicí vyráželi z malebné rakouské vesničky Heinrichs bei Weitra po dobře značené červené turistické značce přes Kudelring, Schinderberg a ehemalige Aussicht Hut, Sonnenstein až na Mandelstein. Cesta vedla kopcovitým terénem plným granitových balvanů, skal a skalních mís. Je to prostě pěkný výlet s řadou výhledů a terénních nerovností.  Hodně štěstí při volbě a hledání cest a cílů vašeho putování přeje TuGu.

Kde

Politický obvod Okres Gmünd, spolková země Dolní Rakousy, Rakousko

Kudy, kam, co

Z rakouské obce Heinrichs bei Weitra po červené kulaté turistické značce směrem na Mandelstein. Zpět do obce Heinrichs sestoupíme na parkoviště pod vrcholem a asfaltovou silnicí zpět do startu dnešního putování.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.