fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Na kole z Lužnice okolo řeky a rybníků

Ta pohoda, cesty polní i asfaltové. Vše v rovině a mezi jihočeskými rybníky. Příjemná teplota a jen mírný větřík. Tak to jsou ideální podmínky pro jízdu na kole. My toho také náležitě využíváme a vyrážíme okolo rybníků s krásnými názvy Láska, Naděje, Víra, Dobrá vůle a Skutek, abychom prožili ten pravý jihočeský klid a pohodu, jakou jen na kole s otlačeným zadkem můžeme prožít. Okolní fauna a flora nás nešetří a ukazuje na každém místě svou vlídnou tvář. Kapři, tolstolobici, štiky a okouni vyskakují nad hladinu, aby taká viděli něco z toho krásna léta a aby nás pozdravili a případně se nadýchali čerstvého povětří. Někteří jsou tak vehementní, že uvíznou na dřevěných podlážkách, abychom je vzápětí s dobrou vůlí zachránili. Užovky se vyhřívají na kamenech, plavou si vodou, nebo se potápějí společně s roháči, lyskami a ostatními kachnami. Vážky, mouchy, racci a kormoráni závodí a prolétají letní oblohou nad našimi hlavami tak nízko, jen aby jim občas nějaký ten trus označil nepozorného projíždějícího našince, případně aby neopatrná muška zalétla do našich očí a tak definitivně ukončila svůj prapodivný život. Opravdu pěkné, zářné a reálné zážitky z divů přírody vám přeje TuGu.

Kde

Okres Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Lužnice na kolech po červené značce směrem na Vlkov. Tam ovšem nedorazíme a za Novým rybníkem odbočíme vpravo a po cestě dojedeme na žlutou značku. Ta nás dovede až k hájovně Sednička. Zde opět vpravo a neznačenými cestami zpět až do obce Klec. Tady se napojíme na červenou a po ní se vrátíme zpět do Lužnice.

Jak daleko

29 km výletní okruh

Pro koho a co s sebou

Pro všechny cyklisty i turisty

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Na kole z Lužnice okolo řeky a rybníků

  • Teda Radku, to jsem nevěděl, že jsi i básník! Takhle poetický popis výletu jsem ještě nečetl. Palec nahoru! A to nemluvím o skvělých fotkách. Hned bych tam vyrazil. Díky.

    Reagovat
    • Ahoj Same, také jsem to netušil, ale když to říkáš :-). Díky za komentář.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.