fbpx
Všechny krajeZe světa

Do Dobšinské ledové jeskyně a údolím Piecky

Z placeného parkoviště z místa Dobšínská ľadová jeskyně funíme do děsivého kopce a za strašného vedra ke vstupu do poměrně vzdálené jeskyně a spěcháme. Zbytečně. Další prohlídka až za půl hodiny. Nevadí, alespoň nedostaneme zápal plic. V jeskyni je totiž celoroční teplota lehce pod nulou a plno ledu. Neobvyklá jeskyně je největší, ne však jediná na Slovensku. Pokud jste nikdy na takovém místě nebyli, doporučuji určitě ke zhlédnutí.
Pak z nedalekého místa Píla Hrabušice se zvláštním údolím, zpočátku připomínající štěrkovou cestu, se pomalu pěšky přesunujeme až k prvnímu vodopádu s vysokou kolmou stěnou. Tu lze překonat jen po železném žebříku. Ten nás posunuje dál a výše až mezi soutěsky, kterými se prodírá místní potok Pilianka. V údolích jsme prakticky sami, jen občas se ozve nějaké to zapraskání a zavrzání. Prostě klid a plno neporušené divoké přírody. A tak nezbývá, než na závěr tohoto příspěvku popřát podobnou pohodu při vašem cestování, jakou jsme zažili i my. Váš TuGu

 

Kde

Okres Spišská Nová Ves, Košický kraj, Slovensko

 

Kudy, kam, co

Z Píly Hrabušice z placeného parkoviště po žluté turistické značce směrem Piecky vrch. Zde se na rozcestníku vydáme dále po zelené až k dalšímu rozcestníku Glac, malá Poľana. Tady zelená končí a my odbočíme vpravo po modré značce až k červené. Tou sestoupíme lesem až k odbočce Pálc, rázcestie. Zde odbočíme opět vpravo na žlutou, po které se vrátíme do místa startu.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.