fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Šplháme na nejvyšší stolovou horu v Čechách

Kousek od Děčína se nachází v nadmořské výšce 723 m nejvyšší stolová hora v Česku, Děčínský Sněžník. S rozhlednou tvoří nedílný celek. Je zde také restaurace s ubytováním. Hlavním lákadlem jsou dozajista překrásné výhledy po okolní krajině a nezaměnitelná příroda. A pokud máte dostatek času, můžete na vrcholu hory udělat okruh s výhledy na všechny světové strany.  Jako TuGu všem toto výletní místo vřele doporučuji, jedná se opravdu o nevšední zážitek.

Kde

Okres Děčín, kraj Ústecký, Česko

Kudy, kam, co

Od Vlčího jezera (kde se dá případně pohodlně autem zaparkovat) jdeme po cyklistické trase 3017 směrem na Sněžník. Cesta vede lesní asfaltovanou silnicí bez provozu s řadou výhledů. My jdeme až k místu, kde silnici kříží místní žlutá značka (žlutobílý pruh) směrem vzhůru na vrchol Děčínského Sněžníku. Zde se značka napojí na červeno-zelenou turistickou značku. Po ní se vydáme po okraji hory a z kopce k rozcestníku Pod Koňskou hlavou. Zde se značky dělí. My pokračujeme po zelené až na k přístřešku Kristin hrádek a na silnici. Po ní se pak vrátíme zpět (asi 700 metrů) neznačenou silnicí až k Vlčímu jezeru.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.