Středočeský krajVšechny kraje

Vyhlídková trasa Střezimíř

Kdo má rád klidnou, téměř liduprázdnou, mírně zvlněnou krajinu s množstvím krásných výhledů a osamělých statků, ten určitě nebude zklamán, pokud vyrazí podle nás a to do okolí obce Střezimíř. Tou prochází modrá značka místního značení s příznačným názvem Vyhlídková trasa Střezimíř. Právě tou jsme se vydali dnes i my. Poměrně pěkné podzimní počasí provázelo celou naši cestu touto dosud neobjevenou oblastí Vlašimské pahorkatiny, kterou jsme dosud příliš nenavštěvovali. Prostě stále je co objevovat. A protože se blížil svátek svatého Martina, přikládám vynikající recept na svatomartinské ořechové rohlíčky zde.

Kde

Okres Benešov, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Od Muzea hasičů v obci Střezimíř, kde se dá i parkovat, vyrazíme po žluté značce a po krátké době se napojíme na modrou značku místního značení a dojdeme ke kapli sv. Vojtěcha. Pak budeme pokračovat dolů kopcem až na silnici a vrátíme se zpět k muzeu hasičů. Tady budeme pokračovat rovně do kopce až na modrou značku ve směru rozcestník Větrov. Z Větrova modrá místního značení kopíruje zelenou a tou dojdeme k rozcestníku U Brodu. Zde odbočíme vlevo a dále už budeme sledovat modrou místního značení s názvem Vyhlídková trasa Střezimíř a to okruhem zpět do obce Střezimíř, kde se začínalo. Samozřejmě je možné projít celou Vyhlídkovou trasu Střezimíř, která měří 15 km.

Jak daleko

10,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.