fbpx
Moravskoslezský krajVšechny kraje

Hukvaldskou oborou

Již od roku 1567 z iniciativy olomouckého biskupa Viléma Prusinovského, kdy obora vznikla, dělá radost a pohodu těm v minulosti, ale hlavně těm v přítomnosti. Podle mě se jedná o nejkrásnější veřejnosti přístupnou oboru, kterou jsem měl možnost s TuGu při našich výletech po Čechách navštívit. Její návštěvu mohu doporučit s lehkým srdcem i vám. Ideální čas pro návštěvu je v podvečer. Pozor, obora má návštěvní dobu, a to pro různá roční období různou. Možná to bude teď vypadat trochu morbidně, ale i tak přikládám recept na vynikající srnčí na červeném víně zde.

Kde

Okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Měrkovice – U Zvonařky (kde se dá dost problémově zaparkovat) po žluté turistické značce oborou (s omezeným vstupem) až na rozcestník Liška Bystrouška. Zde odbočíme vpravo a po červené dojdeme na zříceninu hradu Hukvaldy. Dále pak sestoupíme po červené k oborní bráně, kde se napojíme na zelenou značku a ta nás dovede k Památníku Leoše Janáčka. Odtud se vrátíme zpět do obory a po žluté až k rozcestníku Měrkovice – U Zvonařky, kde se tak problémově parkuje.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, s kočárkem (po asfaltkách)

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.