fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Oborou Linhart nad Karlovými Vary

Klid kolonád, horké minerální léčivé prameny a mnoho kilometrů okolních stezek, jak místního značení, tak značek od KČT, to jsou Karlovy Vary dnešních dnů. K tomu všemu ubytování v klidné části města na dohled od hlavní třídy. Vary mění svou tvář a jsou přívětivější a vstřícnější ke svým návštěvníkům i turistům. My vyrazili hned za humna, tedy na kopec hned za naším hotelem. Byl to dobrý nápad, který přinesl řadu překrásných výhledů i odhalil podzimní krásu místních jedinečných bukových lesů. K tomu všemu obora plná zvěře, tak jako za poslední návštěvy Karla IV. Pěkně strávený den a klidný večer v hotelu s bazénem a dobrým jídlem. A abyste tak nezáviděli, přikládám recept na zaručeně pravý karlovarský knedlík zde. Až budete mít cestu do Varů, nehledejte jen klidné procházky lázeňskou kolonádou, ale i vyrazte do kopců, které město obklopují. To vám doporučuje TuGu.

 

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od světoznámého domu Malé Versailles v Karlových Varech po zelené turistické značce až k rozcestníku Nad lesní pobožností, kde odbočíme vlevo a pokračujeme po modré až k rozhledně Diana. Po prohlídce rozhledny se po modré vrátíme zpět k rozcestníku a pokračujeme dále až k sv. Linhartovi. Během cesty můžeme navštívit neznačené odbočky k vyhlídkám a vyhlídkovým altánům. Od Linharta pokračujeme NS Příroda spojuje. Po ní několikrát využijeme lávky nad oborou k prohlídce místní zvěře. Zpět do Karlových Varů se pak dostaneme po neznačené Rohanově stezce.

Jak daleko

10,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.