fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Vyhlídkami v okolí Jičína

Za jeden den se dají všechny docela pohodlně zvládnout. Mám na mysli vyhlídky v okolí Jičína, Veliš, Zebín i Prachovské skály, mekku Českého ráje. Všechna zmíněná místa dotvářejí celkový obraz zdejší krajiny a dozajista stojí za to je vidět. Pěkné počasí na všech místech, které navštívíte, vám přeje TuGu

Kde

Okres Jičín, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Na vrch Veliš (1. mapa) se dostaneme z obce Veliš nebo Podhradí po žluté turistické značce.

Vrch Zebín (2. mapa) ležící na půli cesty mezi Jičínem a Valdicemi nelze přehlédnout, i když na vrch nevede žádná značená cesta. Parkovat a vyrazit můžeme z Valdštejnské lodžie.

Prachovské skály (3. mapa): Z parkoviště Prachovské skály – Turistická chata vede po zelené turistické značce okruh, který nás protáhne nejzajímavějšími místy a vyhlídkami Prachovských skal a dovede zpět na parkoviště. Trasa nedlouhá, ale zato podnětná a přezajímavá.

Jak daleko

Vše cca 8 km

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.