fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na Zlatém koni Českým krasem

Počasí tak úplně naší dnešní výpravě nepřálo. Zato oblast, kterou jsme navštívili, patří k nekrásnějším a nejnavštěvovanějším v Českém krasu.  My jsme se tak nějak úmyslně vyhnuli prohlídce vlastních Koněpruských jeskyní a raději zkoumali jejich méně navštěvované a překrásné okolí. Kotýz, Zlatý kůň a lom Na Kobyle – to je ten pravý Český kras. Pěkné zážitky, ať jste kde jste, přeje TuGu.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Koněprusy silnicí směrem na Havlíčkův mlýn. Zde narazíme na žlutou turistickou značku. Po ní dojdeme až k rozcestníku Koněpruské jeskyně. Zde odbočíme doprava a napojíme se na NS Zlatý kůň. Naučnou stezkou dojdeme až k lomu Na Kobyle. Po prohlídce lomu putujeme dále naučnou stezkou zpět ke Koněpruským jeskyním. Zde odbočíme a silnicí dojdeme zpět do obce Koněprusy.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.