fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Vyhlídkami nad kaňonem Labe

 

Vyhlídka stíhá vyhlídku, jeden hezčí pohled než druhý a každý má své kouzlo – tak by se dala krátce charakterizovat trasa nad kaňonem řeky Labe. A potom návrat zpět do obce Bynovec. Po mírném stoupání přijdeme lesem k malému skalnímu městu se skalním okem Slunečná brána. A protože výhledů bylo ještě málo, přesuneme se nedaleko, na nejstarší skalní terasu s výhledem – Belvedér.  Zde je možné se občerstvit, případně i přespat. Pěkné počasí a mnoho pěkných rozhledů vám přeje TuGu

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Bynovec po zelené turistické značce k rozcestníku Pod Kamenským vrchem. Tady se zelená spojí s červenou (také NS Kaňon Labe) a po ní se vydáme směrem Spálenisko, Děčín. Po 3 kilometrech se červená protne se zelenou a my se budeme po zelené vracet zpět přes Slunečnou bránu do obce Bynovec.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.