fbpx
Všechny krajeZe světa

Kurort Rathen Bastei

 

I na našem výletě v Německu nás provázelo krásné a příjemné počasí. Upravené městečko Kurort Rathen s množstvím kvetoucích azalek a rododendronů, fungující přívoz přes Labe (Elbe), nekonečné schodiště skalním městem, možnost projet se na loďkách po jezírku uprostřed skal, krásné výhledy do okolní krajiny a do údolí Labe, to vše jsme si užili. A pak už přes skupiny návštěvníků spatří našinec jedno z nejnavštěvovanějších míst Saského Švýcarska – Bastei. Most z pískovcových kvádrů mezi pískovcovými skalami.  Na mostě bývá tlačenice, a tak je třeba obrnit se trpělivostí. Kousek za mostem je za poplatek možnost se projít po poměrně klidných vyhlídkách do údolí a na okolní pískovcová skaliska. A tak, kdo do této oblasti zavítá, pro toho je téměř povinností si tuto atrakci  prohlédnout. To si myslí nejen TuGu.

Kde

Zemský okres Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory, spolková země Sasko, Německo

 

Kudy, kam, co

Z Klanggartenu (velkého placeného parkoviště), tedy z levého břehu řeky Elbe (v ČR Labe), přívozem do lázeňského městečka Kurort Rathen, zde po zdejší červené turistické značce ulicí Am Grümbach, pak vlevo podél potoka Grünbach, poté opět vlevo po schodech a přes Bastei zase zpět k přívozu do Kurort Rathen (pozor, značení je zde na německé poměry velmi chaotické a nepřesné).

Jak daleko

6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.