fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Vodopády na Jedlové

Drobně pršelo a my vyrazili údolím říčky Jedlové, tzv. Jedlovým dolem, do horních partií Jizerských hor. Cesta vedla strmým údolím plným balvanů, kterými se dere říčka Jedlová. Ta mezi kameny a kamennými bloky vytváří nezapomenutelné vodní kaskády, peřeje a vodopády jedinečné pro tuto oblast Jizerek. V horních partiích pak promočeni přicházíme k přírodní rezervaci Na Čihadle, podmáčenému vřesovišti s několika vřesovištními jezírky a řadou chráněných rostlin a živočichů. Mlžný závoj pak dotvářel i v tomto místě tajemnou horskou atmosféru.  My ale záhy klesáme zpět do údolí až k vodní nádrži Josefův Důl. Tady se konečně vyčasilo a my šťastně došli až na parkoviště u nádraží českých drah. Ať vás dobrá nálada neopouští i za škaredého počasí vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Josefův Důl – Nádraží ČD po modré turistické značce pokračujeme souběžně po NS Jedlový důl až k rozcestníku Pod Čihadlem. Zde odbočíme vpravo a po červené dojdeme až k rozcestníku U Knejpy. Tam odbočíme vlevo po modré k Čihadlům. Malou odbočkou po žluté jdeme k přírodní rezervaci Na Čihadle.  Po prohlídce místa se vrátíme zpět na modrou a po ní je možné dojít na žlutou, po které se vrátíme zpět do místa startu v Josefově Dole.  My si cestu mírně zkrátili, viz přiložená mapa.

Jak daleko

15,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.