fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Z Bílého Potoka na Paličník

Na okraji obce Bílý Potok od rozcestníku Bartlova bouda stoupákem vyrážíme na krásný výlet údolím Hájenského potoka a na vyhlídku Paličník. A jaká to je náhoda, že právě nyní (7/ 2021) tato oblast Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny rozkládající se na úbočí Jizerských hor se dostala na Seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Je to dozajista moc dobře, protože krásnějších koutů u nás prostě jen těžko budete hledat, ale jsou. My vás s dalšími méně známými místy naší země pravidelně seznamujeme a budete je i nadále nacházet na našem blogu Turistickýgurmán.cz. Tak neváhejte a zregistrujte se k odběrům novinek. Také nás podpoříte pravidelným sledováním těchto stránek. A vůbec největší radost bude TuGu mít, když vás potká někde v přírodě, třeba na místech, které již navštívil anebo teprve navštíví a o kterých vás pravidelně informuje. Na setkávání se těší váš TuGu.

 

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Bártlova bouda (kde je možné i zaparkovat) po žluté turistické značce vzhůru až k vyhlídce na Paličníku. Kousek od vyhlídky se žlutá potká s modrou, po které pokračujeme  k turistickému rozcestníku Předěl. Zde je pěkný přístřešek. Značka tady naváže na zelenou a my se po ní vydáme z kopce dolů do údolí Smědé a zpět k Bártlově boudě.

Jak daleko

9,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.