fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

K Protržené přehradě a na Pytlácké kameny

Teplý a slunečný den nám zpříjemňoval naše další poznávání Jizerských hor. Tak jsme si dali velké sousto v podobě 25 kilometrového pochodu zvlněnou krajinou. Na mnoha cestách nás doprovázeli i cyklisté na horských kolech, které zde můžete potkat poměrně často. Místy cesta vedla lesy a hvozdy přes potoky, kam se ani kola nedostala. Jinde jsou cesty nekonečně rovné bez záchytných a zajímavých bodů. Člověk pak má zase více času na přemýšlení a pozorování života a rostlin kolem sebe. Pokud vás láká klid hor, určitě tuto oblast navštivte. Pěkné počasí vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme od rozcestníku Jizerka a po žluté turistické značce dojdeme až k dalšímu rozcestníku Mariánskohorské Boudy. Zde odbočíme vpravo a po zelené značce doputujeme k rozcestníku Předěl. Tady odbočíme opět vpravo a červenou značkou se dostaneme zpět do místa startu na Jizerku.

Jak daleko

25,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi na kamenech s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.