fbpx
Kraj VysočinaStředočeský krajVšechny kraje

Vodní dům a Stvořidla

Vodní dům u Hulic, to je zábava i poučení pro každou generaci. Nové moderní centrum o podobách vody v přírodě. Jsou tu části vhodné jak pro děti, tak pro dospělé. Mimo jiné se dozvíte mnoho z historie nedaleké vodní nádrži Švihov na řece Želivce. Tam jsme se také po návštěvě centra vypravili. Pod hrází je klid k posezení ve stínu a je zde také možnost koupání v průzračné vodě malého koupaliště. Po této přestávce jsme pokračovali autem směrem ke Stvořidlům na řece Sázavě, cíli dnešního putování. Řeka tu teče mezi obrovskými balvany a vy vše pozorujete ze břehu anebo se můžete v některých úsecích pohybovat i po obřích balvanech přímo v řece. Místo je rájem vodáků, trempů a turistů. Zpět jsme se pak vraceli kopcem přes Koňkovice (v obci je dost zajímavá restaurace), lesem a dolů do obce Dobrovítova Lhota, zpět k řece. TG Vám přeje pěkné počasí a šťastnou cestu.

Kde

Vodní svět Hulice – okres Benešov, Středočeský kraj, Česko

Stvořidla na řece Sázavě  – okres Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina, Česko

Kudy, kam, co

Vodní dům u Hulic – parkoviště před centrem

Stvořidla – od železniční stanice Stvořidla přes most pro pěší po červené turistické značce proti proudu Sázavy až k odbočce Smrčná. Tudy vpravo po modré do kopce do obce Koňkovice. V Koňkovicích odbočíme opět vpravo a po silnici míříme směrem na Dobrovítovu Lhotu. Asi po 700 metrech odbočíme vlevo na lesní cestu a po ní pokračujeme až na žlutou značku, která nás svede z kopce do místa startu u řeky Sázavy.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.