fbpx

Krtské skály a Jesenicko

Překrásnou vycházku probouzející se jarní přírodou můžeme zažít v okolí obce Jesenice západně od Rakovníka. Rybníky, obří žulové balvany, lesní jezírka, zatopené lomy a Jesenický viklan.  V lesích bují zelená tráva, a to s nezvyklou razancí. Výlet je nenáročný, rovinatou krajinou, jen s mírným převýšením. Tak, jak to na jaře po turistově zimním spánku má být.

Kde

Okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z hráze Velkého rybníka po zelené a pak modré turistické značce směr Jesenický viklan (tj. naučná stezka Jesenicko) až do obce Krty. Zde doprava a nepříliš frekventovanou silnicí až do Jesenice. Tady se napojíme opět na zelenou značku. Z mírného kopečka projdeme obcí opět až na hráz Velkého rybníka. Nezapomeňte se podívat na pěknou dubovou alej na hrázi rybníka.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.