fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Porta Bohemica

Brána Čech – Porta Bohemica a my putujeme po naučné stezce, která nás zavede z Velkých Žernosek báječným přívozem přes Labe do Malých Žernosek. Tato naučná stezka s řadou informačních tabulí vede okolo vinic, tak typických pro tuto oblast Žernosecka, do kopců nad řekou. Listnatý les povětšinou nedovoluje výhled na úzkou soutěsku okolo Labe. Až na cíl našeho výletu, vyhlídkové místo na skalním výběžku, kde je krásný rozhled na obě strany – proti i po proudu řeky. Pak sestoupíme do obce Litochovice nad Labem. Zde je dobrý přístup k Labi a my můžeme ze břehu pozorovat čilý život na vodě. Zpět do Žernosek se budeme vracet polní cestou, ze které se nám opět otevřou báječné a netradiční výhledy na Labe směrem k Ústí nad Labem a Českému středohoří. Tak turisté, stačí neváhat, vyrazit a svět bude váš. To přeje TG.

Kde

Prackovice nad Labem, okres Litoměřice, kraj Ústecký, Česko

Kudy, kam, co

Z malých Žernosek přívozem přes řeku, pak po značené naučné stezce, po zelené turistické značce přes vyhlídku na Portu Bohemiku až do Litochovic nad Labem. Odtud po žluté značce směrem na Dobkovičky, po asi 700 m odbočit vlevo do kopce na polní cestu. Cestou mezi poli po asi 1,5 km se držte vlevo a sejděte z kopce směrem na Malé Žernoseky. Odtud pak k přívozu a zpět do Velkých Žernosek.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.