fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Mokřady horní Liběchovky

Po adrenalinových zážitcích na lávkách v obci Vidim jsme si museli trochu oddychnout a tak jsme vyrazili z obce Deštná v Českém ráji směrem na přírodní památku Mokřady horní Liběchovky a dále do Dražejova a Nedvězí. Cesta byla pěkná, provázená pozdně podzimním sluníčkem. Cestou potkáváme menší a méně známé pískovcové skály, časté mokřady a zajímavé rozhledy do krajiny Polabské nížiny a Českého ráje. Podvečer byl pak provázen přicházejícím deštěm, vlhkem a tmou. Ať raději než tma provází vaše kroky světlo, to vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Deštné po žluté turistické značce směr Vrabcov – mokřady, tam se napojíme na zelenou, po které pokračujeme až k rozcestníku Rozprechtice. Tady odbočíme doprava a po červené jdeme směrem na Dražejov a Nedvězí až k rozcestníku Panenský hřeben. Zde se napojíme na zelenou a budeme se vracet zpět do obce Deštná.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.