fbpx
Všechny kraje

Stádlecký most, Bechyně a Židova strouha

  

Stádlecký most: Jeden z opuštěných a zároveň hojně navštěvovaných mostů v Česku. Určitě stojí za zhlédnutí i vzhledem k jeho zajímavému technickému řešení a vlastnímu umístění.

Bechyně: Poklidné, rekonstruované jihočeské město s řadou historických a kulturních míst na jednom malém prostoru. Nabízí též možnost dobře se najíst i ubytovat.

Židova strouha: Zajímavá přírodní památka kousek od Bechyně. Nenapodobitelné údolí, kterým protéká potok zvaný Židova strouha, vtékající do malebné řeky Lužnice.

Kde

Okres Tábor, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Okruh Židova strouha:  Začínáme od autobusové zastávky Hodonice, Židova strouha, kde se napojíme na žlutou turistickou stezku, po které pokračujeme směrem k Židově strouze. Projdeme-li celé údolí Židovy strouhy, dostaneme se až do míst, kde se žlutá značka napojí na modrou. Po té jdeme směrem do obce Nuzice a dále pak zpět do ústí strouhy a místa startu, autobusové zastávky Hodonice.

Jak daleko

6 km vycházkový okruh, pouze za příznivého počasí pokud není potok rozvodněn

Pro koho a co s sebou

S dětmi od 10 let, turista, zdatný turista, vhodnou obuv do vlhka

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.