fbpx
Kraj VysočinaVšechny kraje

Údolím řeky Doubravy

Údolím říčky Doubravy nebo Doubravky (chcete-li) se vydáváme již podruhé a máme k tomu dobrý důvod. Jde o kaňonovité údolí, které je v Čechách opravdu neopakovatelné a jedinečné. Bohužel počasí není úplně podle našich představ. Je zataženo a občas drobně poprchává. Na dně říčky nacházíme i raka, nekorunovaný symbol této oblasti.  Turistická stezka klesá a hned zase stoupá a má řadu nezapomenutelných vyhlídek zabezpečených zábradlím a řetězy. I dno kaňonu je plné bystřin, peřejí, balvanů a hučí zde i vodopád. Čím více vody, tím je řeka dramatičtější. Myslím, že bych toto místo zařadil na žebříček 10nej v ČR. Moc pěkných objevených míst vám přeje TuGu.

Kde

Okres Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Bílek, kde je pěkné parkoviště, krátce po červené značce až k odbočce na zelenou turistickou značku. Po ní směrem na Horní mlýn s malou odbočkou po modré na vodopád na Kamenném potoce. V Horním mlýnu narazíme pak na červenou značku, která nás provede celým údolím zpět na parkoviště v obci Bílek .

Jak daleko

9 km vycházkový okruh, doporučuji si na návštěvu lokality vyhradit celý den.

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.