fbpx

Z rozhledny Koráb na zříceniny hradů

Pro mě neobjevená krajina Chodska, tak by se dala jednoduše shrnout návštěva tohoto regionu Čech. Kopce v okolí Domažlic a Kdyně nepřesahují nadmořskou výšku 800 m. Pohodová, mírně zvlněná a málo obydlená země plná pastvin, luk a lesů s řadou zajímavých míst. To je oblast mezi Šumavou a Českým lesem. Určitě se rádi někdy opět vrátíme. Pěkné návraty a zážitky vám přeje TuGu. Nyní i na http://www.tugu.cz

Kde

Okres Domažlice, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Po krátké a zajímavé návštěvě podvodní pozorovací kabiny v lomu Starý Klíčov u obce Mrákov jsme z náměstí v Kdyni vyrazili po žluté turistické značce směrem na vrchol Koráb ke stejnojmenné rozhledně. Dále jsme se kousek po žluté vrátili, abychom pokračovali po zelené směrem k rozcestníku U Sloupku. Zde zelená navazuje na červenou a ta nás dovedla ke zřícenině hradu Nový Herštejn. Po prohlídce hradní zříceniny jsme se vrátili na červenou, abychom pokračovali do Podzámčí. Odtud po zelené na další zříceninu s rozhlednou Rýzmberk. Pak jsme se vrátili na silnici, po které jsme doputovali až na náměstí v Kdyni, kde jsme parkovali a odkud jsme vyráželi.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.