fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Údolím Doubravy

Jedeme do podhůří Železných hor, kde využíváme místní lokálku, abychom se dostali z Třemošnice do Žleb. Tady naše dnešní putování údolím řeky Doubravy začíná. Procházíme údolím proti proudu řeky a turistická značka nás vede nejen podél říčky, ale i městy a obcemi na toku, kterými jsou Ronov nad Doubravou a Mladotice. V Ronově navštěvujeme stylovou kavárnu Staré časy, kde vzpomínáme mimo jiné i na film Městečko na dlani, který se zde před dávnými lety natáčel a na březích Doubravy potkáváme zlatokopa, který nám ochotně ukázal svou kořist v podobě zrnek českého granátu. Tak to jsem opravdu nečekal. Trochu hlubším kaňonem podél řeky Doubravy už TuGu jednou putoval a odkaz na tento příspěvek naleznete zde. Na závěr přikládám recept na špenátovou roládu s medvědím česnekem, zde. Medvědím česnekem je celé údolí okolo řeky na některých místech úplně zaplaveno a jeho vůně nás provázela celým výletem.

Kde

Okres Chrudim, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z nádraží Žleby, kam jsme dojeli lokálkou z Třemošnice, vyrážíme po červené turistické značce až do Ronova nad Doubravou. V Ronově pak odbočíme vpravo a dále budeme pokračovat po zelené značce a to až k rozcestníku Pod Luhy. Zde zelená končí a my odbočíme vlevo a po žluté značce dojdeme na nádraží Třemošnice, kde tentokrát končíme a máme zaparkované auto.

Jak daleko

11,7 km Z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.