fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Kam příště, no jistě, na Konopiště

Mezi velmi navštěvované zámky v Čechách dozajista patří jeden nedaleko od Prahy. Je to Konopiště. My jsme však okolo zámku jen procházeli a na jeho prohlídku nešli. Zato jsme si prohlédli okolí. Mimo vlastního parku jsme vyrazili k nedalekému kostelu sv. Jakuba a Filipa ve Chvojně. Nevyužívali jsme jen turistické stezky, ale i okolní cesty skrz kukuřičná pole s hojným výskytem bažantí populace. Cesty jsou vedeny vzrostlými alejemi. A byla to pěkná a klidná cesta podvečerní krajinou okolo Konopiště. Pěkné vycházky podzimem přeje TuGu.

Kde

Okres Benešov, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z centrálního parkoviště a po prohlídce parku pod zámkem pokračujeme po břehu Konopišťského rybníka po místním červeném značení, po lávce a neznačenou lesní cestou na červenou směrem ke kostelu sv. Jakuba a Filipa ve Chvojenu. Nazpátek jdeme chvíli po červené a pak polními a lesními cestami zpět na červenou a po ní okolo rybníka na centrální parkoviště Konopiště.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.