fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Toulovcovy Maštale a Budislav

Úplně náhodou jsme se připletli ke znovuotevření Domu bratří Čapků u Budislavi. Nádherně zrekonstruovanému, veřejnosti přístupnému rekreačnímu a ekologickému centru. Odtud jsme přejeli do Budislavi, obci na okraji pískovcových skal. Zde si můžeme prohlédnou místní lidovou architekturu a ekumenický kostel Boží lásky ve tvaru lidského srdce s pískovcovým oltářem. Skály z pískovce nás obklopovaly i při našem dalším putování, a to do oblasti Toulovcových Maštalí. Skalní bludiště, pískovcové skály, prameny, potoky a potůčky i jeskyně. To vše je k vidění právě v této lokalitě. Na závěr ještě tip na novou rozhlednu. Ta se nachází u cesty mezi Budislaví a Jarošovem.

Kde

Okres Svitavy, Pardubický kraj, Česko

Kudy, kam, co

Pouze cesta do oblasti Toulovcovy Maštale. Vydáváme se z Boru u Skutče po zelené značce až do skalního bludiště Toulovcovy Maštale. Odtud po červené, směrem k rozcestníku Pod Kostelíčkem. Zde se odděluje žlutá směrem Městské Maštale. My jdeme k pískovcovému Hradu. Pak se vracíme zpět na červenou. Po červené z mírného kopce a asi po 300 metrech vlevo lesní pěšinou přecházíme na žlutou turistickou značku. Ke žluté se po chvíli přidá červená. Jdeme až k rozcestníku a dále vlevo, už jen po červené až do Boru u Skutče okolo Mojžíšova pramene a Dudychovy jeskyně.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.