fbpx
Všechny krajeZe světa

Tip TuGu – Z řeckého ostrova Samos

Letošní letní dovolenou jsme strávili na řeckém ostrově Samos, který leží v těsné blízkosti pobřeží Turecka. Mile nás překvapilo, že je ostrov zelený s řadou známých i méně známých středomořských rostlin a je prost přehnaného množství turistů. Místo, kde jsme byli my ubytováni, bylo klidné v přírodě a téměř liduprázdné. Pod vedením našeho syna a po zapůjčení auta jsme podnikali výlety do blízkého i vzdáleného okolí viz přiložená fotogalerie. Značených turistických tras je na ostrově mnoho a mají i různou obtížnost a délku. Služby i spolehlivost místních poskytovatelů byly na výborné úrovni. Jediné co nás trápilo, byla vysoká teplota, která nám znepříjemňovala pohyb po ostrově.  Mohu tedy doporučit pro milovníky přírody, historie, koupání, lenošení i potápění.

Kde

Samos, Řecko

 

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností (podle lokality), turista, zdatný turista, plavky, potápěčskou masku

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.