fbpx
Jihomoravský krajVšechny kraje

Na kole Lednicko-valtickým areálem

Tentokrát na kole vyrážíme z Břeclavi, rovinami Lednicko-valtického areálu. Lužní les je protkaný meandry Staré Dyje a je rájem nejen cyklistů, ale i komárů. Naštěstí jsme při jízdě na kole komáry brzy setřásli, a tak jsme nerušeně dojeli okolo Janohradu až ke vstupu do lednického parku. Tam se už může jen pěšky, a tak nezbývalo než kolo vést. Volným tempem jsme prošli anglickým a pak francouzským parkem, který se rozkládá okolo Lednice. K zámku přiléhá i pozoruhodný palmový skleník plný exotických rostlin. Ten určitě stojí za návštěvu. Z lednického parku pokračujeme na kole směrem na Valtice. Cestou lesy potkáváme řadu význačných pseudogotických pamětihodností. Po poměrně nenáročné cestě přijíždíme do Valtic.  I zde je řada pěkných památek určených spíš pro pěší turisty. Kola se zde dají uschovat na celý den za symbolický poplatek. My ale už nemeškáme a ujíždíme zpět do Břeclavi, kde máme zaparkovaný automobil. Nakonec nezbývá než popřát plno zážitků při objevování kultury naší země ať už pěšky, nebo na kole. To vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Břeclav, Jihomoravský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Viz přiložená mapa.

Jak daleko

38 km výletní okruh

Pro koho a co s sebou

Pro všechny cyklisty i turisty

Tip na ubytování e-pobyty.cz  

Další informace můžete získat u našich přátel z Toulavých Šlápot zde

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.