fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Teplice a okolí

Výlet má dvě části. Na 1. část vyrážíme od nádraží Teplice v Čechách (parkoviště je před budovou nádraží) přes park na Masarykovu třídu, kde můžeme zhlédnout architektonické skvosty minulého století v mírně zdecimovaném stavu. Jedná se o Bio Olympia, Hotel de Saxe (opraven) a multifunkční budovu Concordia (viz fotografie). Dále pokračujeme ulicí U Císařských lázní do Lázní Teplice. Projdeme přes park k hotelu Beethoven  a Lázeňskou uličkou až k Pravřídlu. Dále pokračujeme přes Lázeňské náměstí parkem za zámkem Teplice až na Zámecké náměstí, kde je vidět morový sloup, kostel sv. Jana Křtitele, pravoslavný chrám Povýšení sv. Kříže. Ulicí Dlouhou po žluté značce na náměstí Míru pak půjdeme okolo moderních nákupních galerií. Zde je možno projít mohutnou kolonádou zvanou Bílinská kyselka. Je dobré pokračovat po žluté značce přes náměstí Svobody zpět až k vlakovému nádraží. Tyto části města určitě stojí za zhlédnutí a vřele vám je doporučuji.

2. část

Automobilem se od nádraží přesuneme k moderní Botanické zahradě Teplice. Ta stojí za vidění v každé roční době. Po prohlídce pak stoupáme po zelené značce směrem na Doubravskou horu. Zde nás potěší pohled z ptačí perspektivy na celé město Teplice i na okolní krajinu Krušných hor a České středohoří. Na vrcholu můžeme spatřit zbytky hradu Doubravka. Zpět k automobilu se dostaneme po žluté a pak po zelené turistické značce.

Kde:

Ústecký kraj, okres Teplice, Lázně Teplice, město Teplice a Doubravská hora

Kudy, kam, co:

1. část

Od nádraží Teplice v Čechách po červené, dále Masarykovou třídou, U Císařských lázní přes park po červeném místním značení, Lázeňskou uličkou za zámkem a pak po žluté zpět až na nádraží Teplice.

2. část

Od Botanické zahrady Teplice po zelené, pak po žluté až na kopec Doubravská hora. Zpět okruhem po žluté a dále pak po zelené turistické značce opět k botanické zahradě.

Jak daleko:

1. Část

Nádraží Teplice, Lázně Teplice a zpět – 3 km

2. Část

Botanická zahrada směr Doubravská hora a zpět – 4,5 km

Pro koho a co s sebou:

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.