fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Praha – Dejvice a Podbaba

Cestou po červené turistické značce objevujeme v zástavbě řadu funkcionalistických vil z počátku minulého století. Ze svahu, na kterém se vily nacházejí, je krásný výhled na údolí Vltavy a plavební kanál. Získáme také netradiční pohled na Pražský hrad. Další dominantou je hotel International Prague. Na druhém břehu vidíme Pražskou zoologickou zahradu a ve směru po proudu řeky sídliště Bohnice. Přibližně v polovině okruhu narazíme na zříceninu letohrádku Na Babě. Ten je posprejovaný a dělá tak místu ostudu. Po červené značce a uličkami se pak můžeme vrátit sídlištěm řadových domků zpět k výchozímu bodu. Výlet je krátký, takže se může stát náplní vaší odpolední vycházky.

Kde:

Praha – Dejvice, okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha

Kudy, kam, co:

Ulicí Nad Paťankou po červené turistické značce až k odbočce do Divoké Šárky, pak volně ulicemi mezi řadovým a funkcionalistickými domy až k výchozímu bodu. (Trasa je okruh.)

Jak daleko:

Asi 3 km z A do B

Pro koho a co s sebou:

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.