fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Naučná stezka Barrandovské skály a Chuchelský háj

Část trasy našeho výletu vede podél Vltavy. Je to úsek mezi Hlubočepy a Malou Chuchlí, který je opatřen řadou zajímavých informačních tabulí týkajících se okolí stezky. Některé zajímavosti jsou ve fotogalerii. Bohužel jsme po celou tuto část výletu neustále rušeni hlukem z projíždějících aut a vlaků z nedaleké hlavní silnice a železnice. To se změní až ve chvíli, kdy odbočíme v Malé Chuchli a stoupáme do prudkého kopce směrem na Chuchelský háj. Procházíme okolo kostela Narození Panny Marie a bývalých lázní. Na vrcholu nás čeká milé překvapení v podobě zookoutku a sportovního parku, kde si děti mohou pohrát a zazávodit na připravených atrakcích lesního hřiště. Pak už začneme mírně klesat do Velké Chuchle. Cestou míjíme kostel svatého Jana Nepomuckého s pěkným výhledem na údolí Vltavy. Na konci cesty nás čekají skalní útvary Českého krasu a lahůdka v podobě bývalé Pacoldovy vápenky. Zpět do Hlubočep se dostaneme městským autobusem a tramvají. Šťastnou cestu přeje Turistický gurmán.

Kde:

Velká a Malá Chuchle, Hlavní město Praha, 

Kudy, kam, co:

Praha – Hlubočepy, Malá Chuchle, Přírodní park Radotínsko-Chuchelský háj (tudy po žluté), Velká Chuchle, bývalá Pacoldova vápenka (po modré), (trasa není okruh). Zpět do Hlubočep se můžete vrátit autobusem a pak tramvají.

Jak daleko:

Asi 5 km z A do B

Pro koho a co s sebou:

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.