fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Tam a zpět Orlíkem

Meteorologové sice hlásili, že bude báječné, teplé a slunečné počasí, ale realita pak byla docela jiná. Mlhavé a pošmourné dopoledne nás přivítalo a provázelo téměř po celý den výletu v jinak krásném zámeckém parku orlického zámku na břehu zdrže. Park je plný obřích a starých solitérních stromů, jimž podzim přičaroval červené, žluté a oranžové barvy tak typické právě pro toto roční období. Cesta nás provedla nejen parkem, ale dovedla nás také k zámku na skalnaté a kamenné pobřeží přehrady. Hladina poklesla asi o 10 metrů, a tak skály působily ještě mohutněji a pobřeží skýtalo více prostoru než obvykle.                                                                                  Podzim bude možná již podle meteorologů končit a má přijít zima a chladno. Ale ani to by vás nemělo odradit od vycházek a výletů. Správné rozhodování, zda vyrazit či nikoliv, vám přeje TuGu.

Kde

Orlík nad Vltavou, okres Písek, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště u zámku Orlík vyrazíme po červeném okruhu až k Schwarzenberské hrobce a dále zpět na zámek a na parkoviště, kde začíná Naučná stezka Orlík – Zvíkovské Podhradí. Po této NS doputujeme až k rozcestníku Žďákov, bývalý přívoz, kde se napojíme na modrou a po ní dojdeme zpět na parkoviště.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.