fbpx

Českým rájem na hrad Valdštejn

Opět pěkné podzimní počasí a my vyrážíme za tipem od Hanky do Českého ráje, na západní hranice Hruboskalska. Tady parkujeme v obci Všeň a putujeme po žluté značce žlutou a oranžovou podzimní přírodou. Okolo stezek, cestiček a cest se objevují různé shluky hub a houbiček a nejsou to jen houby nejedlé a jedovaté (jako na fotografiích v prezentaci), ale i jedlé hřibovité a provázejí nás po celou dobu výletu. Sbíráme je a moje žena z nich udělala vynikající smaženici. Pískovcových skal tu není tolik jako v centru Hrubých skal, ale i tak je tu božský klid a mír. Pěkné podzimní toulání českou krajinou vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Semily, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Všeň po žluté přes zříceninu hradu Kozlov až na Valdštejn. Zde po placené prohlídce nádvoří s výhledy (určitě doporučuji) se napojíme na zelenou a pak na modrou, po níž dojdeme do obce Kocanovy. Odtud kousek silnicí a až k restauraci a hotelu Králíček a dále po značené zelené cyklotrase 4012 zpět do místa startu, obce Všeň.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.