fbpx

Z Nové Louky na Holubník a zpět

Zatím velmi stabilní a teplé podzimní počasí, ale i jistá možnost vzniku mlh v nížinách, nás přivedly k nápadu vyrazit do hor. A myslím, že nám tato úvaha docela vyšla. Tak jsme se vydali krajinou Jizerských hor do okolí Nové Louky, vodní nádrže Bedřichov s výstupem na Ptačí kupy a Holubník. Tento výlet zcela naplnil naše očekávání aktivně stráveného dne v přírodě. Dobrého dne, ať už spočíváte kdekoli, vám přeje a na další putování se těší TuGu.

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště Bedřichov – Nová Louka po modré turistické značce směrem k vodní nádrži Bedřichov a zde přejít na zelenou značku, po ní pokračovat a dojít až k odbočce na Hřebínek. Zde jít po žluté, která se zanedlouho dotkne červené. Po ní pak jdeme k vrcholům Ptačí kupy, Holubník a Sedlo Holubníku a dále až k rozcestníku Kristiánov. Tady červená končí a my pokračujeme po modré, která nás dovede zpět do místa startu – na Novou Louku.

Jak daleko

16 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.