fbpx
Ústecký krajVšechny krajeZe světa

Z děčínských Maxiček na Großer Zschirnstein

Z děčínských Maxiček až na Großer Zschirnstein a zpět za každého počasí. Tak by měl znít celý název tohoto putování po krásách českých a německých pohraničních pískovcových skal. Nutno podotknout, že i tento způsob výletu má něco do sebe, a to i když závěrečný výstup s výhledem samozřejmě nenaplnil naše očekávání. Tak snad bude o důvod víc se sem vrátit příště.

Kde

Děčín, Ústecký kraj, Česko a Zemský okres Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory, spolková země Sasko, Německo

Kudy, kam, co

Z děčínských Maxiček jdeme lesy po žluté turistické značce směrem na Českou bránu. Na rozcestníku U Buku pak přejdeme na zelenou, která nás dovede až za hranici s Německem na Českou bránu (asi 4 balvany a závora). Zde značení končí a my se musíme orientovat buď podle digitálních map, nebo podle „značek“ – žlutých skvrn na stromech. Prostě značení zde značně selhává a je dosti zmatečné, obzvláště za mlhy, jaká provázela nás. Každá cesta vzhůru vás ale nakonec neomylně dovede na vrchol. Zpět pak po stejné cestě, ale opačným směrem.

Jak daleko

14 km tam i zpět

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.