fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Se Sněžnicí na Brdy

 

Tu pravou zimu nemusíte letos hledat nikde daleko. Je nedaleko od Prahy v CHKO Brdy. A sněhu tu bylo požehnaně, ač se to od Příbrami ani nezdálo. Vrcholy kopců se nořily do mlhy a tak neprozrazovaly, co nás dnes čeká. Naštěstí jsme se dobře na dnešní putování připravili. Od počátku cesty na nohách sněžnice, které zlepšovaly naše vyhlídky na zdolání vrcholu Třemošná i dosažení dalšího cíle – vodní nádrže Pilská. Vše se nám podařilo, a tak příště můžeme opět směle vyrazit. Dobré a ještě lepší zážitky při putování zasněženou krajinou vám přeje TuGu a Sněžnice.

Kde

Okres Příbram, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Mezi Obecnicí a Osečí na křižovatce lesní cesty a silnice je místo, kde bylo možné autem zaparkovat (U Vojáka). Odtud jsme se vypravili neznačenou lesní stezkou, až jsme narazili na modrou turistickou značku. Po té jsme došli až k vodní nádrži Pilská. Zde jsme modrou značku opustili a zpět k autu doputovali cyklistickou cestou 8198.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista a určitě sněžnice

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.