fbpx

Lhotecký naučný okruh

Tentokrát je to jen opravdu malý tip na výlet. I ten vám ale může zpříjemnit víkendové odpoledne. Jedná se o okruh vybudovaný s láskou místních obyvatel a ukazující na řadě zastavení zajímavosti mikroregionu, kterým prochází. Krajina byla potemnělá, částečně zasněžená tajícím sněhem. My putujeme po svazích a poté sestupujeme do malebného údolí Lhoteckého potoka, po kterém okruh dostal své jméno.  Prostě i krátký pobyt v zimní přírodě potěší našince. Mnoho potěšení vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Na západ od obce Lhota u Ohrobce vede modrá turistická značka. Po ní se pustíme až k odbočce na nevýrazně značený Lhotecký naučný okruh s řadou dobře označených zastávek a informačních tabulí. Celou 3 km trasu tedy můžeme absolvovat po tomto okruhu.

Jak daleko

3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.