fbpx

Tříkrálové Křivoklátsko

 

Počasí bylo hlášené dobré, realita byla však jiná, ovšem i tak jsme si výlet s naším kamarádem Mírou náležitě užili. I turistů se v okolí hradu Křivoklátu vyskytovalo dost, až nad poměry běžného výletničení. Krajina zatím spíše připomínala hluboký a nebarevný podzim. Sněhu pomálu, šedá obloha, a tak nejbarevnější byly svěže zelené mechy na kamenech v hlubokých křivoklátských lesích. Těch je v této oblasti požehnaně a rozkládá se zde také obří Lánská obora. Ale i na louky, polnosti, na výhledy po okolní krajině a do údolí Berounky je krajina bohatá. S pěknou cestovní náladou vás zdraví TuGu.

Kde

Okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme z parkoviště Amalín – kostel v Křivoklátu po červené přerušované značce místního značení směrem na rozcestí Písky. Zde místní značka navazuje na zelenou turistickou a též na zelenou značku Naučné stezky Brdatka a my po ní pokračujeme až do Zbečna k lípě nad hřbitovem. Zde se vydáváme prudce vlevo po stezce do kopce, abychom po 2 km navázali opět na turistickou červenou, po které se vrátíme zpět do výchozího bodu, tedy na parkoviště Amalín – kostel v Křivoklátu.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.