fbpx
Jihomoravský krajVšechny kraje

Propast Macocha, Punkva a Suchý žleb

 

Propast Macocha, Punkevní jeskyně i plavba na podzemní říčce Punkvě, to jsou opravdu jedinečné zážitky z Moravského krasu. Jedná se právem o nejnavštěvovanější jeskynní komplex v Česku. Jeskyně jsou krásné a zázemí pro návštěvníky je na výborné úrovni. Místo je samozřejmě hojně navštěvované, proto je třeba se v letní sezoně objednat. Po prohlídce jsme pokračovali Punkevním žlebem až do oblasti Skalního mlýna. Tady jsme navštívili moderní expozici Dům přírody Moravského krasu. Naše cesta pak pokračovala Suchým žlebem. Zde je řada skalních krasových stěn vhodných pro horolezce i mnoho jeskyní pro jeskyňáře. Zelenou turistickou značku, po které jsme šli, jsme opustili pod obcí Vilémovice a stoupáním po nezalesněných skalnatých svazích krasu, jsme doputovali až na parkoviště Macocha.

Kde

Okres Blansko, Jihomoravský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Macocha po modré turistické značce směrem Punkevní jeskyně a Skalní mlýn. Tady modrá končí a my se vydáme po zelené směr Suchý žleb a Vilémovice. Po necelých 3 km zelená značka odbočuje doprava. My ale pokračujeme rovně do kopce, kde se napojíme na červenou. Ta nás dovede až na parkoviště u propasti Macocha.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.