fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Prokopské údolí

Na samém okraji milionového velkoměsta se rozkládá přírodní rezervace skutečně nebývalé krásy.  Obklopená rozrůstajícím se moderním městem odolává zásahům civilizace. Řeč je o přírodním parku Prokopské a Dalejské údolí v Praze. My jsme navštívili jen část Prokopského údolí. Ač jde o údolí, využili jsme cest, které vedou po jeho úbočí s nesčetnými rozhledy do údolí i do okolní krajiny. Pohledy se střídají.  Nedotčená příroda v kontrastu s moderní výstavbou stojí za nedělní procházku. Počasí, které zprvu hrozilo přeháňkami, se nakonec umoudřilo a vysvitlo i sluníčko. To vše podtrhlo malebný ráz krasové krajiny.

Kde

Praha, okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště Butovice v ulici Pod Vavřincem po žluté značce směrem Prokopské údolí. Když žlutá začne prudce klesat do údolí, my dále pokračujeme po vrstevnici prošlapanou pěšinou až na pole a cestu asfaltovanou. Odtud již vidíme hřbitovní kapli jinonického hřbitova a později i kostela sv. Vavřince. U něho se opět napojíme na žlutou značku a tou se vrátíme zpět na parkoviště, odkud jsme vycházeli.

Jak daleko

3,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.