fbpx

Lysá hora a rozhledna Varhošť

Musím se hned na začátku přiznat, že pro České středohoří mám slabost. Je to nádherná krajina malíře Jana Zrzavého, krajina čedičů, sopek (vím, pravé sopky to nejsou), uhelných pánví a hlavně podzimní přírody. Ale také krajina báječných rozhledů. Naše cíle byly tentokrát dva. Přírodní rezervace Holý vrch u Hlinné s vyhlídkou na Lysé hoře a rozhledna Varhošť  (638 m. n. m.). Oba cíle jsme pokořili a jako prémii ještě navštívili nedalekou vyhlídku na Krkavčí skále. Vše musím poutníkům vřele doporučit, byly tu skvělé rozhledy do okolí. A tak neváhejte, víkend se blíží.

P. S. Pokud budete některý z příspěvků číst, uvítám vaše komentáře nebo tipy na výlety ve vašem okolí. Díky, TuGu.

Kde

okres Litoměřice, kraj Ústecký, Česko

Kudy, kam, co

I. okruh: Výstup na Lysou horu a do jejího nejbližšího okolí. To vše po naučné stezce Hlinná –  Kamýk z obce Kundratice. Stezka je značená pouze občasnými směrovkami. Zpět po stejné trase.

II. okruh: Z parkoviště u cesty Sedlo pod Varhoštěm po žluté turistické značce na rozhlednu. Odtud z kopce dále po žluté až na Krkavčí skálu. Zde pozor, je tu poměrně náročný skalní výstup asi 450 metrů. Pak zpět po žluté na rozcestí Pod Varhoštěm a odtud vlevo lesní úzkou asfaltovou cestou zpět k Sedlu pod Varhoštěm na místo startu.

Jak daleko

I. okruh  – 2,5 km, vycházkový okruh

II. okruh – 4 km, vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista, dobrou turistickou obuv

 

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Lysá hora a rozhledna Varhošť

 • 13 října, 2017 (1:08 pm)
  Trvalý odkaz

  Milý Radku, děkuju zvláště za tento příspěvek, neboť Středohoří miluju a máme tam léta chalupu. Líbí se mi ale i ostatní příspěvky, takže jsem to s radostí sdílela na svém fcb profilu. Zdravím tebe i Lucku! Hanka P.

  Reagovat
  • 16 října, 2017 (7:21 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj Hanko,
   díky moc za historicky první komentář a pozdrav vyřizuji Radko TuGu

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.