fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Brdatka a Talichovo údolí u Berouna

Beroun – jedno z nejhezčích měst Středočeského kraje na soutoku řeky Berounky a Litavky. Každoročně se tu konají hrnčířské trhy s velkou účastí vystavovatelů i návštěvníků. Město má také krásné okolí – přírodu Českého krasu a Křivoklátska.  My jsme po návštěvě hrnčířských trhů zvolili blízkou naučnou stezku Talichovo údolí a Brdatka. Stezka vede tichým údolím podél vily světoznámého dirigenta a velkého turistického gurmána Václava Talicha. Ten zde podnikal dlouhé výlety, o nichž si vedl deník, který nazval Putěvoditel. A tak se i my se můžeme vydat po stopách tohoto velikána a zažít radost a pohodu z míst, kde mistr pobýval. Zatímco hudebník bohužel navždy odešel, stromy na stráních povyrostly tak, že znemožňují výhledy z laviček do údolí, což je škoda. Pěkné zážitky vám přeje Turistický gurmán Radko.

Kde

Okres Beroun, kraj Středočeský, Česko

Kudy, kam, co

Možno jít přímo z Husova náměstí v Berouně (místo konání trhů) po červené značce směr Talichovo údolí. Nebo dojet autem k turistickému rozcestníku „Beroun – chaty“ a odtud opět po červené směrem k Talichově vile. Po jednom kilometru narazíme na žlutou značku a zde odbočíme vpravo do kopce na Brdatku (377 metrů). Po této značce pokračujeme úbočím kopce až k místu začátku naší cesty, případně zpět na náměstí do Berouna.

Jak daleko

Pouze naučná stezka 3,5 km, vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Brdatka a Talichovo údolí u Berouna

  • Děkuji za skvělý tip na nenáročný výlet. Počasí nám sice nepřálo, ale krásná příroda vše vynahradila. Popis cesty byl dokonalý, takže jsme se ani neztratili:-) Doporučuji pro rodinu s dětmi. Pro příště plánujeme prodloužit trasu i druhým směrem, na rozhlednu Děd. Jitka

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.