fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Přes Vlčí rokli

Až neuvěřitelné bylo pro nás setkání s Vlčí roklí nedaleko obce Prosečnice v posázavské krajině. Strmé údolí je naplněné obřími uhlazenými balvany porostlými mechy, pod kterými zurčí nevelký potůček Vlčín. Naprosto jedinečné – tak bych tuto přírodní památku charakterizoval. A i potůček Vlčín je zajímavý právě tím, že se během své nedlouhé cesty občas ztrácí mezi žulovými balvany, aby se po chvíli opět objevil v plné své síle. Takových kamenných moří je v Čechách několik, ale nepamatuji se, že by někde byly tak velké a krásně uhlazené kameny. Kladl jsem si tedy zásadní otázku, co způsobilo takové uhlazení povrchu balvanů, které mají až několik metrů v průměru? Pokud by někdo z vás znal odpověď na tuto otázku, budu rád, když ji napíše do komentářů pod příspěvkem. A pokud budete mít někdo tip na nějaké podobné zajímavé místo, též neváhejte a pište. Za tento tip děkuji Heleně R. Pěkné objevování zajímavých míst vám přeje TuGu.

Kde

Okres Benešov, Středočeský kraj, Česko


Kudy, kam, co

Z Prosečnice, kde se dá dobře zaparkovat, jdeme po žluté turistické značce směrem na Horní Požáry. Zde se žlutá napojí na modrou, po které budeme pokračovat, s malou odbočkou na Panskou skálu, až na červenou turistickou značku. Tou se vrátíme zpět do Prosečnice, místa dnešního startu. Z červené je též možné těsně nad Prosečnicí odbočit a neznačenou stezkou po asi 200 metrech prozkoumat opuštěný žulový lom s kolmou horolezeckou stěnou (viz mapa).

Jak daleko

13,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Přes Vlčí rokli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.