fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na Skryjský vodopád a hrad Týřov

Skryje, Skryjská jezírka i vodopád a blízká zřícenina romantického hradu Týřov, to jsou cíle častých návštěv turistů a návštěvníků z celých Čech.  Ani tato zimní doba nebyla výjimkou. I my jsme vyrazili jako relativně početná skupina za nezvykle krásného únorového počasí do této trilobity překypující krajiny, abychom ani žebírko trilobití nenalezli. Na bezpočetných místech pak nacházíme pokusy jiných a snad úspěšnějších hledačů této zkamenělé krásy dřívější doby minulé. I když jsme nebyli úspěšní při hledání zkamenělin, stejně jsme prožili mnoho nezapomenutelných zážitků při objevování přírodních krás naší země. Za pěkné reportážní snímky z výletu, uveřejněné na našem Facebooku, chci poděkovat Samovi. Za TuGu Radko.

 

Kde

Okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Ze Skryjí se vydáme po modré turistické značce  směrem na Skryjský vodopád a Skryjská jezírka. Přírodní zajímavost si prohlédneme a vrátíme se zpět po modré a asi po 250 metrech sejdeme z této značky, abychom pokračovali rovně. Neznačená cesta nás pak dovede až na červenou. Po ní se vrátíme zpět do Skryjí. Zde se navážeme na modrou a sejdeme dolů k řece. Tady se modrá potká se žlutou, po které dojdeme až ke zřícenině hradu Týřov. Zpět do Skryjí se vrátíme stejnou cestou.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

5 komentářů: „Na Skryjský vodopád a hrad Týřov

 • Na Křivoklátsku jsem byla zrovna včera, dali jsme si cca 30 km, ale zříceninu a vodopády už jsme bohužel nestihli. Díky vaším skvělým fotkám je ale jasné, že se tam určitě co nevidět vrátím znovu.

  Hezký večer

  Andrea

  Reagovat
  • Křivoklátsko je i naší oblíbenou oblastí a pěkných míst je tam jistě ještě mnoho.

   Reagovat
 • Tak kameny uz v brodu nejsou, ale da se to obejit 20m zpet a doleva kolem chatek, kde se po 200m napojite zpatky na cervenou

  Kazdopadne super vylet

  Reagovat
 • Výlet byl dobrodružný. Naštěstí nikdo nespadl do řeky. Výhledu byl krásný, obzvlášť na pole podléšek.
  Anežka

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.