fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Přes Jindřichovu skálu na Valdek

Brdy – to jsou lesy, louky a po lesích kameny, mohutné stromy, klid, zelené mechy, občas nějaká ta skalní vyhlídka s kamenným mořem, spousty lesních pěšin a stezek, ale i pěkných asfaltových cest, které zde zanechala armáda. Jsou tu i místa, která turistické značky postrádají, ale určitě stojí za návštěvu. My jsme tentokrát při našem výletu některá známá i méně známá místa navštívili a o nich je dnešní TuGu. Pěkné putování po Brdech.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Vyrazili jsme z obce Kvaň po neznačené lesní cestě na vrch Beran s vyhlídkou. Odtud jsme opět po neznačené stezce (viz Mapa k výletu níže, podklad mapy.cz) sestoupili na žlutou turistickou značku směrem na vyhlídku Jindřichova skála. Zde opět pokračujeme neznačenou lesní cestou k rybníku s názvem Pod Valdekem. Tady je už jen kousek na zelenou a k rozcestníku Na Hlíně. Od rozcestníku dále pokračujeme po žluté ke zřícenině hradu Valdek a pak do obce Neřežín. Zde odbočíme vlevo a krátce po naučné stezce dojdeme opět na žlutou, která nás dovede do Malé Vísky. Tady už nastoupíme na neznačenou stezku, která vede podél lesa zpět do místa startu, do obce Kvaň.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.