fbpx
Všechny kraje

Pražskými přívozy I.

 

Asi byste nevěřili, že na území Prahy a v jejím nejbližším okolí najdeme až 7 přívozů přes Vltavu. Některé jsou v provozu celoročně, jiné sezonně, samozřejmě vždy s přihlédnutím k aktuálnímu stavu řeky a počasí.  A tak, kdo má rád romantický život okolo vody, určitě si v tomto fototipu na výlet přijde na své. Cesty okolo Vltavy jsou tu hojně využívány cyklisty, bruslaři i chodci všech věkových kategorií. Přívozy zde nahrazují chybějící mosty. Umožňují tak poutníkům a sportovcům dostat se z jednoho břehu na druhý, aby mohli využívat cykloturistické stezky, které vedou po obou stranách řeky anebo si zkrátit cestu k domovu či do práce. Tak nezbývá než vyrazit za zážitky okolo Vltavy.

Kde

Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Začínáme v Praze-Lahovičkách a přívozem P6  Lahovičky – Nádraží Modřany se necháváme převézt na pravý břeh Vltavy. Zde pokračujeme podél řeky a po proudu Vltavy po cyklostezce (asi 6 km) až k přívozu P3 Veslařský ostrov – Lihovar. Zde po levém břehu Vltavy po proudu nejprve stezkou a pak asfaltovou nefrekventovanou cestou až na stanoviště přívozu P5 na ostrově Císařská louka. Zde je také stejnojmenné stanoviště přívozu. Ten nás doveze do přístaviště Výtoň a hned pokračuje do cíle dnešního putování – na náplavka na Smíchově. Obě místa skýtají možnosti krátké zastávky a prohlídky.

Jak daleko

10 km Z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.